Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli
Logo: epuap Logo: BIP

Aktualności

Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, że od 1 września 2021 r. przy Oddziale Lubuskim PFRON zostało uruchomione Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON).
 
W ramach działalności CIDON możecie Państwo uzyskać informacje m.in. na temat:
 
  • programów realizowanych przez PFRON,
  • projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe,
  • obowiązujących systemów orzecznictwa,
  • dostępnego wsparcia finansowego a także rzeczowego,
  • zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny czy rehabilitacyjny,
  • ulg a także uprawnień wynikających z przepisów prawa,
  • instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością i wiele innych.
CIDON jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania Oddziału.

Numer telefonu do kontaktu 68 422 78 07 lub 882 789 215, e-mail: cidon@pfron.org.pl
 

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z niepełnosprawnościami

                                           Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z niepełnosprawnościami
 
                  Stowarzyszenie Animo - Odważ się żyć! rozpoczyna projekt bezpłatnej pomocy psychologicznej dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Bezpłatna pomoc psychologiczna w zakresie tego projektu jest świadczona osobom z niepełnosprawnościami, borykającym się z atakami paniki, natrętnymi myślami, myślami samobójczymi, silnym lękiem i depresją.
Pomoc ta odbywać się będzie poprzez konsultacje z wykwalifikowanym, doświadczonym psychologiem w formie:
  • porad telefonicznych pod numerem telefonu (22) 122 80 96 od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 - 21:00
  • poprzez email pod adresem: pomoc@psycholog-dla-ozn.pl
  • grup wsparcia (w formie zdalnej)
  • terapii indywidualnej (w formie zdalnej)
Projekt ten jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Jako Stowarzyszenie Animo – Odważ się żyć! od dwóch lat prowadzi bezpłatny i anonimowy telefon wsparcia dla osób doświadczających zaburzeń lękowych. Z powodzeniem prowadzi również psychologiczne poradnictwo mailowe.
Pracownicy Stowarzyszenia niosący pomoc nierzadko w trudnych i krytycznych stanach psychicznych to wykwalifikowani psychologowie z dużym doświadczeniem.
W ubiegłym roku pracownicy Stowarzyszenia przeprowadzili na telefonie wsparcia ponad 530 rozmów poświęcając rozmówcom ponad 240 godzin. Z porad psychologów drogą mailową skorzystało już kilkaset osób.
Stowarzyszenie prowadzi również działalność w zakresie psychoedukacji i promocji zdrowia psychicznego, prowadząc webinary, warsztaty, oraz publikując pomocne artykuły na stronie internetowej oraz w social mediach.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w internecie pod adresem
https://psycholog-dla-ozn.pl

„Zajęcia klubowe w WTZ” - Wniosek o przyznanie środków PFRON na dofinansowanie prowadzenia zajęć klubowych w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

                                                                            Program „Zajęcia klubowe w WTZ”
 
                   Program finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 
                   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje  program „ Zajęcia klubowe w WTZ”.
Celem ww. programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej  zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji.
 
 Beneficjentami programu są: 
 
1. osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które były uczestnikami WTZ i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienia,
2. osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), znajdujące się na prowadzonej przez podmiot prowadzący WTZ liście osób (o której mowa w art. 10f ust. 2a ustawy o             rehabilitacji), których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w WTZ.
 
Adresatami programu są podmioty prowadzące WTZ na terenie Powiatu Nowosolskiego.
Warunkiem uczestnictwa w programie, w tym warunkiem uzyskania pomocy finansowej w ramach programu, jest nieposiadanie wymagalnych zobowiązań wobec:
  1. PFRON, w tym nieposiadanie zaległości w obowiązkowych wpłatach na PFRON;
  2. Zakładu ubezpieczeń Społecznych i/lub Urzędu Skarbowego;
  3. innych organów i instytucji wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej.
WTZ zainteresowane prowadzeniem zajęć klubowych, zapraszamy do składania Wniosków
o dofinansowanie zajęć klubowych w WTZ
 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, ul. Staszica 1A w terminie: 
  1. od 01do 31 maja – dla zajęć klubowych, które mają zostać prowadzone od drugiej połowy roku realizacyjnego (tj. od 1 sierpnia do 31 stycznia kolejnego roku kalendarzowego);
  2. od 01 do 29 października – dla zajęć klubowych, które odbywać się będą przez pełen rok realizacyjny (tj. od 1 lutego do dnia 31 stycznia kolejnego roku kalendarzowego):
  3. od 14 października 2021 r. do 29 października 2021 r. dla zajęć klubowych, które będą odbywać się od 1 lutego 2022 r. do 31 stycznia 2023 r
 
 
Wzór wniosku do pobrania znajduje się poniżej
 
 

Załączniki

Wsparcie przez 24 godziny\7 dni w tygodniu

Jesteś ofiarą przestępstwa? Świadkiem? Doznajesz przemocy np. w rodzinie? Czujesz się osamotniony? Szukasz pomocy?
 
                                                                                         ZADZWOŃ
                                                                                  + 48 222 309 900
 
                                                              Wsparcie przez 24 godziny7 dni w tygodniu
 
                                                    dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków
 
  • obsługa telefonu zaufania dla ofiar przestępstw (w tym dotyczący przemocy domowej, prób samobójczych, wsparcia dla dzieci),
  • zapewnienie osobom pokrzywdzonym przestępstwem dostępu do pomocy psychologicznej i prawnej świadczonej przez telefon i drogą elektroniczną za pośrednictwem skrzynki e-mail (info@numersos.pl),
  • zapewnienie osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom możliwości umówienia się na spotkanie z osobą pierwszego kontaktu w Ośrodku Pomocy drogą telefoniczną,
  • upowszechnianie wiedzy na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem,
  • promowanie systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom,
  • informacja o Funduszu Sprawiedliwości (działania, na jakie mogą zostać przyznane dotacje, informacje o konkursach i naborach wniosków, wsparcie merytoryczne).
 
Zadanie jest realizowane przez Fundację Iwo-Doradztwo Obywatelskie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2019 – 2021.

Załączniki

Zapytanie ofertowe NR PCPR.IV.0121-3.1.11.3.2021 na Warsztaty pn. „E-obywatel" w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób z niepełnosprawnością”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, zwraca się z zaproszeniem do złożenia oferty na realizację usługi: Warsztaty pn.                    „E-obywatel” w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób z niepełnosprawnością.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie Warsztatów pn. „E-obywatel” w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu uczestników projektu pn. „Aktywna Integracja w Powiecie Nowosolskim – edycja II”.
W ramach przedmiotu zamówienia należy przeprowadzić 6 warsztatów po 4 godziny szkoleniowe dla 43 osób w podziale na 4 grupy (do 11 osób w grupie). Łącznie 96 godzin szkoleniowych, po 24 godziny szkoleniowe dla każdej z 4 grup (1 godz. szkoleniowa = 45 minut). Uczestnikami warsztatów będą osoby z niepełnosprawnościami.
Ofertę należy złożyć w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, ul. Staszica 1A, 67-100 Nowa Sól, w pokoju nr 2 w terminie do dnia 27 września 2021 r. do godz. 12.00.  Ofertę należy przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego, kuriera lub złożyć osobiście. O zachowaniu terminu złożenia oferty do Zamawiającego decyduje data i godzina wpływu oferty do Zamawiającego.

Załączniki

SZACOWANIE WARTOŚCI ZAMÓWIENIA - „Warsztaty pn. E-obywatel w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób z niepełnosprawnością”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli zwraca się z prośbą o oszacowanie wartości realizacji zamówienia na realizację usługi: „Warsztaty pn. E-obywatel w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu osób z niepełnosprawnością”.
 
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie warsztatów pn. „E-obywatel” w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu uczestników projektu pn. „Aktywna Integracja w Powiecie Nowosolskim– II edycja”.
 
Szacowanie należy przesłać w terminie do dnia 13.09.2021 r.
1) drogą elektroniczną na adres e-mail pcpr@powiat-nowosolski.pl
2) drogą pocztową, kurierską lub złożoną osobiście na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, ul. Staszica 1A, 67-100 Nowa Sól.

Załączniki

Nabór wniosków w ramach pilotażowego Programu "Aktywny Samorząd"

Program „Aktywny samorząd" jest finansowany ze środków PFRON
 
 
 
NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PILOTAŻOWEGO PROGRAMU „AKTYWNY SAMORZĄD”
 
       Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, iż od dnia 01 września 2021 r.
rozpoczyna nabór wniosków w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd" Moduł II, 
dotyczących semestru zimowego roku akademickiego 2021/2022.
 
       Wnioski o dofinansowanie można składać
w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu SOW
lub w wersji papierowej w siedzibie PCPR przy ul. Staszica 1A
do dnia 10 października 20201 r.
 
       Szczegółowe informacje o programie, terminach naboru oraz druki wniosków
dostępne są na stronie internetowej www.pcprnowasol.pl
lub w systemie SOW na platformie https://portal-sow.pfron.org.pl/
 
       Więcej informacji o programie można uzyskać w siedzibie PCPR w Nowej Soli
lub pod nr telefonu: 68-457-43-34, 68-457-43-38
Infolinia  800 889 777 (połączenie bezpłatne)

 

WARSZTATY WYJAZDOWE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ pn. „BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje uczestników projektu: „Aktywna Integracja w Powiecie Nowosolskim - edycja II”,  że  w terminie od 30 sierpnia 2021 r. do 03 września 2021 r.  w Ośrodku AFRODYTA NOWA w Mielnie zaplanowane zostały warsztaty aktywizacji społecznej dla osób z niepełnosprawnością pn. „Bezpieczeństwo na co dzień”.
 
Podczas wyjazdu zapewniamy:
    dojazd,
    noclegi,
    wyżywienie,
    warsztaty psychoedukacyjne z trenerami w zakresie treningu umiejętności społecznych,
    zajęcia integracyjne poza obiektem noclegowym,
    możliwość skorzystania z miejsca rekreacyjno-sportowego.
 
Zbiórka i wyjazd na parkingu pod marketem "Mrówka w Nowej Soli przy ul. Piłsudskiego 48 (lub ze stacji paliw SCHELL przy ul. Piłsudskiego 48  obok marketu "Mrówka” - w przypadku trwania prac budowlanych na parkingu „Mrówki”).
Podstawienie autobusu o godzinie 8:30 w dniu 30 sierpnia 2021 r. Wyjazd o godzinie 9:00.

Załączniki

4-DNIOWE WARSZTATY WYJAZDOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z PIECZY ZASTĘPCZEJ pn. „KULINARNA PODRÓŻ”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje uczestników projektu: „Aktywna Integracja w Powiecie Nowosolskim - edycja II”,  że  w terminie od 16 sierpnia 2021 r. do 19 sierpnia 2021 r.  w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Horyzont” w Piechowicach odbędą się  4-dniowe warsztaty aktywizacji społecznej dla dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej pn. „Kulinarna podróż”.
 
Podczas wyjazdu zapewniamy:
  • dojazd,
  • noclegi,
  • wyżywienie,
  • warsztaty psychoedukacyjne z trenerami w zakresie treningu umiejętności społecznych,
  • warsztaty kulinarne,
  • zajęcia integracyjne poza obiektem noclegowym,
  • możliwość skorzystania z miejsca rekreacyjno-sportowego.
Zapraszamy uczestników projektu do aktywnego uczestnictwa w warsztatach.
 
Zbiórka i wyjazd na parkingu pod marketen "Mrówka w Nowej Soli przy ul. Piłsudskiego 48. Podstawienie autobusu o godzinie 10:00 w dniu 16 sierpnia 2021 r.
 

Załączniki

WARSZTATY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ PN. BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ - POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO NR PCPR.IV.0121-3.1.2.7.2021 (2021/BZP 00128611/01)

 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do składania ofert w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa dotycząca zwiększenia aktywności społecznej uczestników projektu pn. „Aktywna Integracja w Powiecie Nowosolskim – edycja II” polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów wyjazdowych dla osób z niepełnosprawnością pn. „Bezpieczeństwo na co dzień”.
Kod CPV: 80500000-9 Usługi szkoleniowe, 55100000-1 Usługi hotelarskie, 55300000-3 Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków, 55270000-3 Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe, 92000000-1 Usługi rekreacyjne, kulturalne i sportowe, 60172000-4 Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą.
Oferty należy przesyłać w terminie do dnia 04 sierpnia 2021 r. do godz. 11.00 drogą elektroniczną przy użyciu miniPortalu https://miniportal.uzp.gov.pl oraz ePUAP https://epuap.gov.pl/wps/portal.

Załączniki

1 ... 5 6 7 8 9 ... 13