Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli
Logo: epuap Logo: BIP

Pomoc osobom stosującym przemoc

Pomoc osobom stosującym przemoc

 
 INFORMACJA DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC
 
NIEZALEŻNIE OD TEGO, ILE CZŁOWIEK ZAWINIŁ ZAWSZE MA SZANSĘ NA TO, ABY DALEJ BYĆ CZŁOWIEKIEM WARTOŚCIOWYM I SZCZĘŚLIWYM.
W WIELU PRZYPADKACH WYMAGA TO PONOSZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI, ZAPŁACENIA SWOICH DŁUGÓW, 
A PRZEDE WSZYTKIM ZMIANY DOTYCHCZASOWEGO SPOSOBU FUNKCJONOWANIA.
NIE ZWLEKAJ!!!
IM WCZEŚNIEJ SPRÓBUJESZ ZATRZYMAĆ PRZEMOC 
TYM WIĘCEJ DA SIĘ URATOWAĆ!!!
...Wkroczenie na drogę przemocy jest łatwą rzeczą. Wielu z nas to spotyka w różnych sytuacjach życiowych. Niestety przemoc jest potworną pułapką, która działa jak narkotyk, im bardziej w niej tkwisz i zagłębiasz się, to tym trudniej jest z niej wyjść, bowiem zadawany ból i cierpienie trudno zapomnieć i odpuścić...
...Niektórzy panicznie się boją stracić kontrolę nad drugim człowiekiem, a im więcej jej mają, tym więcej jej potrzebują doprowadzając często do zniewolenia w imieniu miłości.
Tej pułapki nie da się pokonać samemu.
LECZ MOŻE BYĆ INACZEJ!!!
Niezależnie od tego jak zaawansowana jest przemoc oraz jakie działania podjęła osoba krzywdzona (policja, sąd, program pomocy, wyprowadziła się, rozwodzi się, itp.)
nigdy nie jest za późno, abyś próbował wyjść z tej pułapki.
To wymaga odwagi, a zmiany mogą tylko polepszyć twoje życie.
Być może nie odzyskasz tego, co jest dla Ciebie ważne, czasem straty są nieodwracalne, czasem osoby, wobec których stosowano przemoc potrzebują dużo czasu, aby się przekonać, że to się nie powtórzy.
Lecz to, co możesz na pewno odzyskać to GODNOŚĆ DLA SIEBIE SAMEGO.
Możesz nauczyć się żyć bez przemocy. Można powrócić na drogę spokoju i próbować prowadzić swoje życie tak, aby mieć z tego satysfakcję i móc obcować z miłością do innych i od innych. 
Do tego jest potrzebna wolność osobista. 
Aby pokonać tę pułapkę zazwyczaj potrzebna jest pomoc specjalistów. Trzeba zmienić swój sposób myślenia, zaakceptować pewne rzeczy, nauczyć się pewnych umiejętności (chociażby radzić sobie ze złością), nauczyć się na nowo rozmawiać, zmienić pewne poglądy, czasem radzić sobie z własnym cierpieniem.