Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli
Logo: epuap Logo: BIP

Aktualności

„Prowadzenie programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie w 2023 r.”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, zaprasza do składania ofert na „Prowadzenie programu korekcyjno-eduakacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie w 2023 r.”
 
Ofertę należy dostarczyć do Zamawiającego tj. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, ul. Staszica 1A, 67-100 Nowa Sól  w terminie do dnia 19 czerwca  2023 r.

Załączniki

Życzenia dla Rodziców Zastępczych

KURS NA SAMODZIELNOŚĆ 2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, informuje o kolejnej edycji Projektu „Kurs na samodzielność 2023”.
 
Projekt dofinansowany ze środków PFRON, ma na celu podnoszenie samodzielności osób niewidomych w różnych obszarach funkcjonowania. Przeznaczony jest dla osób dorosłych z całej Polski z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności wzroku.
 
W kolejnej edycji projektu oferowane będą następujące szkolenia:
  • Szkoła letnia (szkolenie z zakresu rehabilitacji podstawowej)
  • Szkoła jesienna (szkolenie tematyczne z zakresu rehabilitacji średniozaawansowanej)
  • Szkoła zimowa (szkolenie tematyczne z zakresu rehabilitacji średniozaawansowanej)
  • Szkolenie w miejscu zamieszkania.
 
Szczegółowe informacje są dostępne pod linkiem: https://fundacjavismaior.pl/?p=3263
 
Pod wskazanym adresem www można również pobrać ankiety rekrutacyjne na wszelkiego rodzaju szkolenia

CENTRA INFORMACYJNO-DORADCZE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ (CIDON)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje o powstaniu Centrów Informacyjno-Doradczych dla osób z niepełnosprawnością.
 
Centra powstały w ramach realizacji przez PFRON programu pn. „Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością”.
 
Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON) świadczą kompleksowe usługi informacyjne i doradcze dla osób z niepełnosprawnością oraz ich otoczenia

Załączniki

2.05.2023 PCPR będzie nieczynne.

 
 
Informujemy ,  że 2 Maja 2023 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli będzie  nieczynne.
 
 
 
 
 
 

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2023

Szanowni Państwo
 
Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
 
Nabór wniosków trwa do 7 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych poniżej materiałach oraz na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl
 
Wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.
 
Prosimy o przekazanie informacji instytucjom i organizacjom pomocy społecznej, na stronach internetowych i w innych dostępnych Państwu publikatorach. Pracowników służb społecznych prosimy o pomoc w dotarciu do najbardziej potrzebujących oraz udzielenie pomocy osobom nie posiadającym dostępu do komputera czy Internetu, w wypełnieniu formularza wniosku.
 
Dziękujemy

Załączniki

"Pomoc psychologiczna w języku migowym".

Stowarzyszenie Rozwoju "Pitagoras" realizuje projekt o nazwie "Pomoc psychologiczna w języku migowym". Jego celem jest zapewnienie bezpłatnej pomocy psychologicznej osobom niesłyszącym, które doświadczają negatywnych skutków pandemii. Projekt obejmuje teren całej Polski. Do jego działań należą:

1. Świadczenie indywidualnego wsparcia psychologicznego 
Pomoc świadczona jest przez psychologa, który jest także doświadczonym tłumaczem Polskiego Języka Migowego. Fakt ten zapewnia intymność w relacji psycholog-pacjent, a także zdejmuje presję z Głuchych związaną z koniecznością pozyskania odpowiedniego tłumacza. Jedno spotkanie z psychologiem trwa 45 minut. 
 
Rozmowa odbędzie się za pośrednictwem komunikatora dostępnego dla danej osoby niesłyszącej (np. WhatsApp, Skype, Messenger). Proponowaną formą spotkania jest wideokonferencja przez program ZOOM. Korzystanie z rozwiązań technologicznych zapewnia niesłyszącemu pacjentowi prywatność i anonimowość, a także oszczędza czas i koszty związane z dojazdem na miejsce. 
 
Rozmowa z psychologiem będzie obejmować różnego rodzaju wsparcie, w zależności od potrzeb zgłoszonych przez osobę niesłyszącą. Może to być konsultacja psychologiczna, porada psychologiczna, interwencja kryzysowa czy też terapia psychologiczna. W czasie spotkania psycholog będzie dopasowywał wsparcie do potrzeb osoby zgłaszającej. W przypadku osób, które będą wymagały stałej pomocy psychologicznej, pomoc zapewniana będzie systematycznie co najmniej jeden raz w tygodniu. 
 
2. Psychoedukacja online 
Zostanie zorganizowanych 6 spotkań grupowych w formie online, dla osób niesłyszących z całej Polski, które dotyczyć będą tematów istotnych dla Głuchych. 
Z uwagi na swoją niepełnosprawność i wynikające z niej bariery w dostępie do informacji, osoby Głuche mają ograniczoną wiedzę z zakresu psychologii. Nie znają metod radzenia sobie z lękiem, stresem czy innymi problemami. Nie znają znaczenia wielu pojęć psychologicznych. Nie wiedzą, jak nazwać swoje emocje i jak sobie z nimi radzić. 
 
Pod koniec każdego spotkania, prowadzący zaproponuje temat w oparciu o informacje, jakie zostaną wyeksponowane w trakcie dyskusji z osobami niesłyszącymi. Temat kolejnego spotkania zostanie uzgodniony z uczestnikami, aby jak najbardziej odpowiadał ich potrzebom. Tematy spotkań będą wcześniej zapowiadane i udostępniane do wiadomości za pośrednictwem naszej strony internetowej, mediów społecznościowych oraz za pośrednictwem telewizji internetowej Glusi.TV. 
 
Aby skorzystać z oferowanego wsparcia, należy wydrukować i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać skan lub zdjęcie na adres: jezykmigowy@pitagoras.org.pl

Załączniki

NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PILOTAŻOWEGO PROGRAMU „AKTYWNY SAMORZĄD”

 
 
Program „Aktywny samorząd" jest finansowany ze środków PFRON
 
 
NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PILOTAŻOWEGO PROGRAMU „AKTYWNY SAMORZĄD”
 
      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje, iż  od dnia 01 marca 2023 r.
rozpoczyna nabór wniosków w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd". 
 
      Wnioski o dofinansowanie można składać
w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu SOW
lub w wersji papierowej w siedzibie PCPR przy ul. Staszica 1A.
 
     Nabór wniosków w ramach Moduł II,  dotyczących semestru letniego roku akademickiego 2022/2023
można składać do dnia 31 marca 2023 r.
 
     Szczegółowe informacje o programie, terminach naboru oraz druki wniosków
dostępne są na stronie internetowej www.pcprnowasol.pl
lub w systemie SOW na platformie https://portal-sow.pfron.org.pl/
 
     Więcej informacji o programie można uzyskać w siedzibie PCPR w Nowej Soli
lub pod nr telefonu: 68-457-43-34, 68-457-43-38
Infolinia  800 889 777 (połączenie bezpłatne)
 
 
 
 
 

„ Tydzień Pomocy Osobą Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli informuje w dniach 20-26 luty 2023 r. po raz 23 obchodzony będzie w Polsce „ Tydzień Pomocy Osobą Pokrzywdzonym Przestępstwem”.
 
Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
 
Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli czynnie włączą się do akcji .
 
Podczas pełnionych dyżurów w ramach Tygodnia Pomocy Pokrzywdzonych Przestępstwem będą udzielane porady wszystkim osobom zgłaszającym się po pomoc.
 
Dyżury w dniach od 20 lutego do 26 lutego 2023 r
 
pn. 7-16, wt. 7-18, śr.-czw. 7-15, pt. 7-14 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli przy ul. Staszica 1A będą pełnić :
  1. Psycholodzy- tel. 68 457 43 45/47
  2. Pracownicy socjalni tel. 68 457 43 33/35
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem to ogólnopolska akcja informacyjna, związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Organizatorem Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
 
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej : https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/
 
Zachęcamy do skorzystania z pomocy  i wsparcia wszystkich zainteresowanych.
 

Aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, informuje o możliwości składania wniosku o 500+ przez bezpłatną aplikację mobilną mZUS.

Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+.
Wyjątek stanowią dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych i dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych.
Aplikację wystarczy ściągnąć na swój telefon i powiązać z profilem na PUE ZUS. Złożenie wniosku dzięki aplikacji jest najwygodniejszą formą i trwa zaledwie kilka minut

Wnioski o świadczenia wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego.
1 2 3 4 5 6 ... 13